AIcode مرجع تخصصی هوش مصنوعی

<aicode>

 

 

 

 

 

جهت خصوصی‌سازی و سفارشی‌سازی پروژه‌ها یا دریافت توضیحات و اطلاعات بیشتر از طریق فرم یا شماره تماس در صفحه تماس با ما اقدام کنید.

عنوان مقاله:

A new method to remove random-valued impulse noise in images

این مقاله به روشی جدید برای یافتن و حذف نویز ضربه ای با مقادیر تصادفی (RVIN ) در تصاویر ارائه شده است. روش پیشنهادی بر اساس مقایسه پیکسل با مقادیر روشنایی همسایه و کشف پیکسل های نویزی عمل می‌کند. الگوریتم این مقاله شامل چهار فاز تشخیص و جایگذاری پیکسل‌های نویزی است. پس از کشف پیکسل های نامناسب در هر فاز، فیلتر سازی خطا بر روی این پیکسل ها اجرا می شود. به این ترتیت در پایان هر فاز، پیکسل های نا مناسب به تدریج مغلوب می شوند. عملکرد روش پیشنهادی در تصاویر مختلف ارزیابی شده و با ده فیلتر مختلف، مقایسه شده است. نتیجه شبیه سازی حاکی از آن هستند که روش پیشنهادی، نسبت به فیلترهای مقایسه از اولویت برخوردار است. در این پروژه به پیاده‌سازی این مقاله پرداخته شده است. نویزهای ضربه معمولی با نام نویز فلفل نمک نیز شناخته می‌شوند. تفاوت نویز ضربه تصادفی با نویز فلفل نمک این است که مقدار نویز به صورت تصادفی و با توزیع یکنواخت از بازه 0 تا 255 است، در حالی که در نویز فلفل نمک مقدار نویز فلفل 0 و مقدار نویز نمک 255 است و به عبارتی مقادیری ثابت هستند.

تعداد ارجاع:  citation: 7

 دانلود دانلود فایل مقاله و توضیحات رایگان

 جهت خرید روی آیکون "خرید و دانلود" کلیک کنید.

محتویات فایل قابل خرید: سورس کد پیاده سازی شده مقاله (متلب)، گزارش مختصر سورس کد و نحوه اجرا و انجام تنظیمات، ترجمه مقاله

زبان برنامه نویسی: متلب

پیاده سازی مقاله حذف نویز ضربه با مقادیر تصادفی (نویز فلفل نمک با مقادیر تصادفی) در تصاویر
990,000ریال

تبلیغات AIcodeMahak

AIcode مرجع تخصصی آموزش مهندسی کامپیوتر و هوش مصنوعی

تماس با ما

ايميل: info@aicode.ir

عضویت در خبرنامه AIcode